Студентське наукове товариство

 На кафедрі працює студентське наукове товариство

Кількість студентів наукового гуртка – 12

План роботи СНТ на 2019-2020 н.р.

 

 

Студенти, які приймаються у науковому товаристві кафедри клінічної лабораторної діагностики проводять наукову роботу на клінічних базах кафедри: КЗОЗ «Міська дитяча поліклініка №23», КЗОЗ «Харківська міська клінічна лікарня № 2», Центр лабораторної медицини «Альфалабсервіс». Результати досліджень відображаються у магістерських роботах майбутніх випускників.

Науковий напрямок – гістоморфологічні дослідження тканин при різноманітних патологіях; біохімічні, імунологічні дослідження при порушенні вуглеводного, жирового та білкового обміну (ендокринне, проктологічне відділення, відділення діабетична стопа) КЗОЗ «Харківська міська клінічна лікарня № 2»

 

У НФаУ відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика».

Захід пройшов 22 лютого 2019 року. За перемогу у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика» змагалися 28 студентів з 7 вишів України. Змагання проводилися за 2 секціями – медичною та фармацевтичною. У медичній секції змагалися 16 студентів, у фармацевтичній – 12. Делегації конкурсантів приїхали з Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, Запорізького державного медичного університету, Івано-Франківського національного медичного університету, Ужгородського національного університету, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Одеського медичного університету, Національного фармацевтичного університету.

На церемонії відкриття олімпіади Національний фармацевтичний університет, як приймаюча сторона змагань, презентував логотип Всеукраїнської студентської олімпіади. Логотип уособлює майбутнє науки, підтверджує високу місію молодого покоління науковців. Зображення, що містить графічні символи студентської науки та виконане у зелено-золотих кольорах, створене саме для цих інтелектуальних змагань. Крім того, організаційний комітет олімпіади створив і презентував своєрідний символ олімпіади «Капсулу». «Капсула» символізує єдність медичної та фармацевтичної науки і впровадження медичних технологій у процес діагностики та лікування. А разом ці два візуальні символи Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика» стануть ще однією доброю традицією та втілюватимуть ідею спадкоємності традицій, знань, просвіти.

Конкурсні завдання олімпіади охоплювали питання за тематичними блоками для студентів фармацевтичних та медичних факультетів. Олімпіада проводилася у два тури – теоретичний та практичний. Рівень знань учасників визначало журі, до якого увійшли:

Об’єктивне та прозоре проведення олімпіади забезпечувала створена апеляційна комісія на чолі з професором кафедри органiчноi xiмii НФаУ, академiком НАН України, доктором фармацевтичних наук, доктором хiмiчних наук В.П. Черних. До її складу увійшли – Литвинова О.М. — професор кафедри клiнiчноi лабораторноi дiагностики НФаУ, Козар В.В. — доцент кафедри клiнiчноi лабораторноi дiагностики НФаУ; Кравченко В.М. — професор кафедри біологічної хімії, Мелешко Т.В. — асистент кафедри клініко-лабораторної діагностики та фармакології (Ужгородський національний університет), Лацинська С.А. — кандидат медичних наук, доцент кафедри сучасних технологій діагностично-лікувального процесу (Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара)

У першому турі олімпіади конкурсанти виконували теоретичну частину роботи, у другому — практичну частину.

За результатами ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика» призові місця розподілилися таким чином:

фармацевтична секція

1 місце – Лисенко Христина (Національний фармацевтичний університет)

2 місце – Кос Маріанна Юріївна (Івано-Франківський національний медичний університет)

3 місце – Ангеліс Інна Володимирівна (Запорізький державний медичний університет)

 

медична секція

1 місце – Марцилевич Тетяна (Національний фармацевтичний університет)

2 місце – Кутуєва Анна Володимирівна (Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара)

3 місце – Галета Карина Анатоліївна (Запорізький державний медичний університет)

Усі учасники олімпіади отримали приємні подарунки та сертифікати учасників.

10-12 квітня 2019 року співробітники кафедри клінічної лабораторної діагностики разом зі студентами прийняли активну участь у роботі XXVI Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та студентів, яка щороку проводиться у НФаУ. На пленарному засідання студентка 3 курсу спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» представила постерну доповідь на тему: «A study in chinoline ameridin effect on lymph system coagulation activity under cardiac infarction» (науковий керівник проф. Березнякова М.Є.).

Після пленарного засідання на кафедрі КЛД відбулось секційне засідання, на якому були представлені доповіді студентів спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування». Тематика робіт була присвячена актуальними питаннями лабораторної діагностики: огляду новітніх методів діагностики, клінічним та лабораторним аспектам профілактики, діагностики та лікування різноманітних захворювань.

На засіданні студентами були представлені 13 доповідей, що висвітлювали цікаві та актуальні теми досліджень та викликали жваву дискусію. Після обговорення було прийнято загальне рішення

«Гран-прі» отримує Дмітрієва Анна, бо всім присутнім дуже сподобалась її доповідь про клінічний випадок пневмонії у дитини, особливості перебігу цієї патології, та необхідність її ранньої діагностики з метою попередження ускладнень, що можуть виникнути у дітей.

1 місце отримала студентка 1 курсу спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» Нечитайло Тетяна.

2 місце розділили між собою студентки 1 курсу спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» Карабєнкова Вікторія та Марцилевич Тетяна.

3 місце було присуджене студенткам 3 курсу спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» Рудіч Анні, Циганковій Анастасії та студентці 2 курсу Пасічник Дар’ї.

 

 

Print Friendly, PDF & Email