18 травня 2020 р. відбувся галузевий дистанційний міжкафедральний семінар до Всесвітнього дня боротьби з гіпертонією «Вимірюй свій кров’яний тиск. Контролюй його, живи довше!».

Організаторами заходу виступили кафедра клінічної лабораторної діагностики та кафедра патологічної фізіології НФаУ. У семінари взяли участь близько 50 учасників, серед яких  практикуючі лікарі провідних лікувальних закладів м. Харкова, науково-педагогічні працівники кафедр клінічної лабораторної діагностики та патологічної фізіології НФаУ, а також здобувачі вищої освіти спеціальності “Технології медичної діагностики та лікування”. Під час семінару було представлено низку цікавих доповідей з даної тематики, а саме обговорено акушерські ускладнення обумовлені гіпертонічною хворобою, сучасні проблеми діагностики артеріальної гіпертонії, фактори ризику та основні симптоми, роль серцево-аортального комплексу в розвитку есенціальної артеріальної гіпертонії взаємозв’язок атеросклерозу і гіпертонічної хвороби, маркери судинного запалення. Обговорили роль сімейного лікаря в системі скринінгу хворих на артеріальну гіпертензію та торкнулися багатьох інших актуальних питань.

Представлені доповіді викликали зацікавленість та жваву дискусію у присутніх. Захід мав велике практичне та навчально-пізнавальне значення як для співробітників нашого університету, так і для студентів, оскільки сприяє розширенню обсягу медичних знань та, безумовно, є заходом неформальної освіти молоді, що навчається. Всі доповідачі семінару отримали іменні сертифікати обсягом 4 години.