Студентське наукове товариство (СНТ)

Студентське наукове товариство (СНТ)

Студентське наукове товариство (СНТ)

Відповідальна за роботу СНТ з 01.09.2022 р. к.б.н., доцент Матвійчук О.П.

На кафедрі клінічної лабораторної діагностики працює студентське наукове товариство (СНТ). Членами СНТ є кращі здобувачі вищої освіти ОП Лабораторна діагностика.

 

Склад СНТ кафедри

 

Основним науковим напрямом СНТ є вивчення і пошук нових методів клініко-лабораторних досліджень у кліниці внутрішніх хвороб.

Здобувачі вищої освіти, задіяні у роботі СНТ кафедри клінічної лабораторної діагностики, виконують науково-дослідницьку роботу  та додатково працюють з літературними джерелами, розширюючи свої знання з обраних тем.

 

План роботи СНТ на 2023-2024 н.р.

Тематика засідань Термін виконання
1Збори СНТ. Обговорення тем наукових досліджень та затвердження планів роботи гурткавересень
2023 р.
2Обговорення тем індивідуальних досліджень та складання індивідуальних планів роботи членів гурткажовтень
2023 р.
3Складання літературних довідок за темами наукових робіт та їх обговорення. Підготовка та розгляд наукових робіт ЗВОлистопад
2023 р.
4Заслуховування матеріалів та рекомендація їх до доповіді на конференції. Оформлення тез доповідей та ілюстративного матеріалу до наукової конференції. Участь у конкурсі «Краще студентське наукове товариство НФаУ»грудень
2023 р.
5Участь студентів Всеукраїнській науково-практичної конференції з міжнародною участю YOUTH PHARMACY SCIENCEгрудень
2023 р.

6Обробка, оформлення даних наукових робіт та їх підготовка до друку квітень
2024 р.
7Участь у спільних засіданнях СНТ та відповідальних осіб за наукову роботу кафедр зі студентами
протягом року
8Участь у Всеукраїнських та Міжнародних наукових
студентських конференціях, семінарах, конкурсах та виставках студентських робіт, олімпіадах та
міжнародних програмах наукового обміну тощо
протягом року
9Участь в роботі XХІХ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та
молодих вчених «Актуальні питання створення нових лікарських засобів»
квітень 2024 р.
10Участь у наукових заходах НФаУпротягом року
11Складання звіту, обговорення підсумків роботи СНТ за поточний ріктравень
2024 р.

 

Наукові заходи СНТ

Науково-практичний семінар до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози «Актуальні питання профілактики та діагностики раку молочної залози»

23 жовтня 2023 року на кафедрі клінічної лабораторної діагностики відбувся Науково-практичний семінар до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози «Актуальні питання профілактики та діагностики раку молочної залози». У роботі семінару взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти освітньої програми Лабораторна діагностика першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Детальніше


Майстер-клас з відпрацювання практичних навичок

13 червня 2023 року напередодні Всесвітнього дня донора, який щорічно відзначається 14 червня, відбувся майстер-клас для здобувачів вищої освіти ОП Лабораторна діагностика першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти на тему: “Стандартний аналіз на групу крові та резус-фактор за допомогою гелевого методу”. Захід відбувся на базі  клініко-діагностичної  лабораторії одеської обласної клінічної лікарні у форматі ZOOM конференції. Під час майстер класу здобувачка вищої освіти 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП Лабораторна діагностика  Яна Левченко продемонструвала методику визначення груп крові, а саме гелевий метод. В ході майстер-класу було докладно продемонстровано методику дослідження, відзначено тонкощі та особливості саме цієї методики у порівнянні з іншими, які використовуються для визначенння груп крові та резус фактору. Детальніше


НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ

26 травня 2023 року на кафедрі клінічної лабораторної дагностики НФаУ відбувся Науково-практичний онлайн семінар до Мжнародного дня здоров’я жінки «НАШЕ ЗДОРОВ’Я – НАШЕ ЖИТТЯ!». У семінарі взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти освітньої програми Лабораторна діагностика першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

На семінарі були представлені цікаві різноманітні доповіді, які стосуються різних аспектів жіночого здоров’я, молодості, краси та заходів щодо їх збереження. Низка представлених доповідей стосувалися також методів діагностики, лікування та профілактики різноманітних захворювань, викликаних порушеннями гормонального балансу у жінок різного віку.Детальніше


Майстер-клас «Актуальні питання сучасної лабораторної діагностики» для здобувачів ОП «Лабораторна діагностика»

19 травня 2023 року на базі КДЛ Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради ОКСДРЗН у форматі ZOOM конференції відбувся Майстер-клас «Актуальні питання сучасної лабораторної діагностики» для здобувачів ОП «Лабораторна діагностика». На майстер-класі здобувачі вищої освіти вчилися визначати рупи крові та резус-фактор за допомогою  моноклональних антитіл. Детальніше


Науково-практичний семінар «Про здоров’я: науково» до Дня науки в Україні

16 травня 2023 року у Національному фармацевтичному університеті відбувся науково-практичний семінар «Про здоров’я: науково», приурочений до Дня науки в Україні. У заході прийняли участь Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Інна Владимирова, завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики професор Римма Єрьоменко, завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології, професор Надія Кононенко, завідувач кафедри фармакології та фармакотерапії, професор Сергій Штриголь, в.о. завідувача кафедри фізичної реабілітації і здоров’я, доцент Олена Мятига, а також співробітники зазначених кафедр та здобувачі вищої освіти, задіяні в роботі снт кафедри.


Засідання гуртку СНТ кафедри клінічної лабораторної діагностики

21 квітня 2023 року відбулося засідання гуртку СНТ кафедри клінічної лабораторної діагностики. На засіданні здобувачі вищої освіти спеціальності 224 Технології медичної діагностики та лікування представили свої доповіді, у яких презентували результати своїх наукових здобутків.На засіданні були представлені 12 доповідей з різноманітної тематики, що стосувалися питань  діагностики, лікування та профілактики різноманітних захворювань. Тематика доповідей відзначалася актуальністю, а презентації здобувачів вищої освіти продемострували високий рівень підготовки та володіння матеріалами досліджень з представленої тематики. Детальніше


I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

20 квітня 2023 р. в рамках проведення  ХХІХ Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Актуальні питання створення нових лікарських засобів» відбувся I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей згідно програми конференції.Представники студентського наукового товариства кафедри, здобувачі вищої освіти спеціальності 224 Технології медичної діагностики та лікування освітньої програми Лабораторна діагностика першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти прийняли активну участь у конкурсі.  Детальніше


22 лютого 2023 року учасники СНТ взяли активну участь у роботі науково-практичного семінару «COVID-19 діагностика та лікування коморбідної патології»

в організації та проведенні заходу взяли участь кафедра внутрішньої медицини Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та кафедра фізіології Полтавського державного медичного університету.

На семінарі були представлені доповіді, присвячені аспектам діагностики, лікування, профілактики коронавірусної хвороби COVID-19 з точки зору сьогодення, статистиці розповсюдження в Україні та світі станом на лютий 2023 року, а також аспектам реабілітації та перспективам подальших досліджень розвитку цієї інфекції.

У засіданні прийняли активну участь здобувачі вищої освіти, зайняті у роботі студентських наукових товариств ВНЗ-учасників, зокрема і здобувачі вищої освіти спеціальності 224 Технології медичної діагностики та лікування освітньої програми «Лабораторна діагностика» бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти. Вони взяли активну участь у підготовці доповідей та науковій дискусії.

Загалом у науково-практичному семінарі прийняли участь 53 учасники з числа науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти.

Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)

Усі доповідачі та активні учасники семінару отримали Сертифікати про участь обсягом 9 годин / 0,3 кредити ЄКТС.

Присутні виявили велику зацікавленість у зустрічі, зазначили актуальність обговорених тем та відзначили, що проведення семінарів такого формату є дуже доцільним та перспективним для здійснення подальших досліджень та поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами сфери охорони здоров’я.

 

7 грудня 2022 р. відбулося секційне засідання IІI Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю Youth Pharmacy Science

На засіданні здобувачі вищої освіти ОП Лабораторна діагностика, задіяні у роботі СНТ кафедри, представили доповіді та висвітлили  результати своїх наукових досліджень. Усі доповіді виявились надзвичайно цікавими та змістовними, продемонстрували високий рівень володіння матеріалом та науковий рівень.

За результатами секційного засідання:

Дипломом І ступеню нагороджено Міщенко Інну із доповіддю  “Gene therapies. Roche in Germany´s biotech expertise” (науковий керівник: д.б.н., проф. Єрьоменко Р. Ф.)

Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)

 

Диплом ІІ ступеню розділили між собою:

Рєутова Дарья з доповіддю на тему “Аналіз змін клінічного аналізу сечі у вагітних зі захворюваннями сечостатевої системи” (науковий керівник: д.мед.н., проф. Литвинова О. М.)

Уваренко Валерія з доповіддю  “Індекс ROMA в діагностиці раку яєчників” (науковий керівник: к.б.н., ас. Матвійчук О.П.)

Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)

Дипломом ІІІ ступеню відначено:

Радченко Анжеліку з доповіддю “Штучне запліднення як право на інновацію” (науковий керівник: д.фарм.н., доц. Должикова О.В.)

Дмітрієву Анастасію з доповіддю “Скринінг гемотрансмісивних інфекцій у донорів крові методом імунохемілюмінесцентного аналізу” (науковий керівник: к.м.н., доц. Литвиненко Г.Л.)

Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)

Всі доповідачі отримали Грамоти за участь, цікавий досвід та нагоду представити свої наукові здобутки!

Щиро вітаємо переможців та учасників конференції, а також їх керівників!

 

14 листопада 2022 року відбувся  науковий захід «Цукровий діабет: що варто знати та як уберегтися»

Цукровий діабет — це захворювання, на яке у світі страждають понад 425 млн в людей. В Україні таких хворих — майже 1,3 млн, і ці показники щороку зростають.  14 листопада відзначається Світовий день боротьби з діабетом, а з 14 до 18 листопада 2022 року у НФаУ проводиться тиждень заходів щодо запобігання цукровому діабету.

В рамках проведення  цих заходів відбулося засідання учасників СНТ кафедри та проведено зустрічі зі здобувачами вищої освіти на тему: «Цукровий діабет: що варто знати та як уберегтися». Заходи проведено з використанням дистанційної платформи Zoom та мультимедійних технологій.

Тематика бесіди викликала зацікавленість і жваве обговорення серед здобувачів вищої освіти, які поділилися власними знаннями щодо симптоматики, методів діагностики та заходів профілактики цього загрозливого захворювання.

Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)

Проведення таких заходів дозволить молоді поглибити свої знання щодо етіології, розвитку та профілактики розповсюджених хвороб, щоб уникнути їх виникнення і прогресування у майбутньому.

 

11 листопада 2022 року в рамках святкування Міжнародного дня науки на кафедрі клінічної лабораторної діагностики відбувся Майстер-клас «Актуальні питання сучасної цитологічної діагностики» для здобувачів вищої освіти освітньої програми «Лабораторна діагностика» спеціальності 224 Технології медичної діагностики та лікування

Одним із способів поліпшення якості підготовки лаборантів є оптимізація аудиторної роботи, орієнтована на кінцевий результат – підготовку фахівців, які відповідають сучасним вимогам системи охорони здоров’я. У процесі проведення майстер-класу здобувачі вищої освіти ознайомилися з ключовими моментами проведення цитологічних досліджень, здобули вміння та навички постановки й вирішення інтелектуальних проблем і завдань, продемонстрували високий рівень практичної підготовки.

Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)

Проведення заходів практичної спрямованості дозволить здобувачам вищої освіти ефективно впроваджувати теоретичні знання у практику.

 

02 листопада 2022 року  учасники СНТ взяли участь у практично-орієнтованому семінарі на тему: «Клінічна патогістологія»

В ході проведення семінару здобувачі вищої освіти 2курсу спеціальності 224 Технології медичної діагностики та лікування, освітньої програми Лабораторна діагностика другого (магістерського) рівня, отримали  навички практичної підготовки, що дозволять їм удосконалити необхідні практичні навички та здобути фахові компетентності у відповідності до освітньої програми.

Одним із способів поліпшення якості підготовки лаборантів є оптимізація аудиторної роботи, орієнтована на кінцевий результат – підготовку фахівців, які відповідають сучасним вимогам системи охорони здоров’я. У процесі проведення семінару здобувачі вищої освіти ознайомилися з ключовими моментами проведення патогістологічних досліджень, змогли виступити в ролі доповідачів та опонентів, здобули вміння та навички постановки й вирішення інтелектуальних проблем і завдань, попрактикувалися в навичках доводити і спростовувати, відстоювати власну точку зору, демонструвати досягнутий рівень практичної підготовки.

Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)

Проведення заходів практичної спрямованості дозволить здобувачам вищої освіти ефективно впроваджувати теоретичні знання у практику.

 

28 жовтня 2022 року  за участі здобувачів вищої освіти відбувся дискусійний клуб «Основні аспекти профілактики інсульту»

Під час заходу викладачі кафедри клінічної лабораторної діагностики НФаУ разом із здобувачами вищої освіти спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» освітнього рівня «магістр» обговорили питання етіології, патогенезу, клінічних ознак та методів лабораторної діагностики інсульту. Здобувачі вищої освіти прийняли активну участь у підготовці доповідей та науковій дисткусії. Вони обмінялися власним досвідом, поділилися думками щодо індивідуального бачення аспектів профілактики та діагностики різних видів інсульту. Одностайною виявилася думка щодо необхідності своєчасного контролю артеріального тиску та змін ліпідного спектру крові, як необхідних досліджень для профілактики виникнення інсульту.

Студентське наукове товариство (СНТ)Студентське наукове товариство (СНТ)

Тематичні зустрічі в професійному колі та дискусійний клуб «Основні аспекти профілактики інсульту» зокрема, сприяють підвищенню рівня медичних знань та обізнаності майбутніх лікарів-лаборантів щодо основних діагностичних критеріїв, факторів ризику виникнення та питань профілактики різних видів інсульту. Впевнені, що професійні якості наших майбутніх випускників дозволять їм визначити правильний вектор у своїй професійній діяльності та стати незамінною ланкою між лікарем-клініцистом та пацієнтом на шляху боротьби з найнебезпечнішими захворюваннями!

 

 

 

План роботи СНТ на 2020-2021 н.р.

Кафедрою клінічної лабораторної діагностики протягом навчального року проведено 9 засідань СНТ, на яких розглядалися актуальні питання клінічної лабораторної діагностики, заслуховувалися наукові доповіді здобувачів за вибраною тематикою, проводилася дискусія за тематикою докладів. Засідання наукового товариства 2020-2021 р. проводяться на клінічних базах кафедри: КЗОЗ «Харківська міська клінічна лікарня №2», КЗОЗ міська дитяча поліклініка № 23 Київського району, де студенти мають можливість проводити експериментальні дослідження (клінічні, біохімічні, гістоморфологічні, імунологічні, мікробіологічні тощо), що допомагає їм вивчати та оцінювати фізіологічний та патологічний стан організму людини, виявляти патологічні зміни при захворюваннях, вплив лікарських засобів на лабораторні показники.

Вивчення студентами нормативних величин, клінічних і біохімічних показників, їх зміни при фізіологічних та патологічних умовах, призначення лабораторних досліджень при патологіях забезпечують успіх їх подальшого навчання та роботи. Співробітники медичних закладів де розташовані бази кафедри надають допомогу в роботі наукового гуртка.

Студенти СНТ залучені до проведення наукових досліджень, а саме за такими науковими напрямами кафедри як нові методи діагностики у клініці внутрішніх хвороб, гістоморфологічні дослідження тканин біоптатів при пухлинних процесах, клініко-лабораторний моніторінг порушення вуглеводного, ліпідного обміну, контроль якості лабораторних досліджень, клініко-лабораторні дослідження загальної гигиєни.

Кожного року на кафедрі захищаються нові магістерські роботи. Це потребує від студентів і керівників наукового натхнення до всього нового, новаторського.

Співробітники кафедри виконують функції наукових керівників магістерських робіт студентів, що беруть участь у конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських олімпіадах, наукових студентських конференціях.

Наукові дослідження студентами проводяться у сучасних клініко-діагностичних лабораторіях на клінічних базах кафедри. Наукова діяльність кафедри – активна, багаторівнева, сучасно спрямована.

Наші студенти щороку приймають активну участь у конференціях, конкурсах та семінарах, де мають змогу розглянути цікаві клінічні випадки, удосконалити навички із клініко-лабораторного та інструментального обстеження хворих, довідатися про нові діагностичні технології.

Здобувачі науковці кафедри приймали активну участь 17 березня 2021 року у науково-практичній міжнародній дистанційній конференції «Сучасні досягнення та перспективи клінічної лабораторної медицини у діагностиці хвороб людини та тварин», 19 березня 2021 року – у засіданні секції «Cучасні аспекти лабораторних, мікробіологічних та імунологічних досліджень в медицині та фармації» в рамках проведення XXVII Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Topical issues of new medicines development», присвяченої 150-річчю з дня народження Миколи Валяшка – засновника і першого ректора Національного фармацевтичного університету, та І Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «YOUTH PHARMACY SCIENCE» 27-29 квітня 2021 рік, м. Харків

Наші студенти щороку приймають активну участь у конференціях, конкурсах та семінарах, де мають змогу розглянути цікаві клінічні випадки, удосконалити навички із клініко-лабораторного та інструментального обстеження хворих, довідатися про нові діагностичні технології.

Print Friendly, PDF & Email