Участь у засіданні регіонального відділення ВГО «Асоціація фармакологів України» по Харківській, Сумській, Чернігівській обл. 02 грудня 2021 р.

02 грудня 2021 р. завідувач та співробітники кафедри клінічної лабораторної діагностики проф. Єрьоменко Р.Ф., доц. Должикова О.В. та ас. Матвійчук О.П. прийняли участь у черговому засіданні регіонального відділення ВГО «Асоціація фармакологів України» по Харківській, Сумській, Чернігівській обл., яке відбулося у дистанційному форматі.

У засіданні взяли участь більше 50 членів Асоціації, фахівців у галузі експериментальної та клінічної фармакології, фармакотерапії, членів СНТ НФаУ. Заслухано та активно обговорено доповіді д. фарм. н., проф., зав. кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ  Зупанець Катерини Олександрівни «Е-добавки в сиропах від кашлю: міжнародна проблема, що стосується кожного», керівниці ГО «Громадський інформаційно-аналітичний центр для молоді», здобувача наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» Баглай Тетяни Олександрівни «Проблема антибіотикорезистентності. Контроль споживання антимікробних препаратів системної дії в Україні», аспіранта кафедри фармакології та фармакотерапії НФаУ, здобувача наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» Гаврилова Ігната Олександровича «Експериментальне дослідження психотропних властивостей нового нонапептиду – фрагмента нейропептиду Y».

Відбулася активна дискусія, особливо щодо можливостей протидії антибіотикорезистентності як глобальній проблемі сучасності, біофармацевтичних особливостей рідких лікарських форм (сиропів від кашлю), напрямів пошуку та особливостей дослідження ноотропних лікарських засобів.

Було вирішено активно продовжувати співпрацю членів регіонального відділення, наразі в дистанційному форматі, продовжувати залучати студентів (особливо членів СНТ) до участі в заходах, а також рекомендувати ретельно звертати увагу на склад лікарських засобів, в т.ч. допоміжних речовин, оскільки вони можуть впливати на ефективність та безпечність лікарських засобів як біофармацевтичні чинники.