Радіодиктант національної єдності до Дня писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада, ми, українці, святкуємо День писемності та мови, вшановуючи один з найважливіших культурних скарбів та надбань нашого народу.

День української писемності та мови в Україні було започатковано 1997 року. Зокрема, ця дата припадає на день вшанування пам’яті Нестора Літописця. Саме він був послідовником творців писемності слов’ян Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що писемна українська мова починається з його праці. Також Нестор Літописець є автором української культурної праці – “Повісті минулих літ”.

Важливість мови для Держави та її народу складно переоцінити, адже вона вибудовує кордони, наголошує на ідентичності та унікальності культури.

Саме зараз у час повномасштабної російсько-української війни громадяни по-новому відчувають її важливість, адже мова — це інструмент, як у руках ворога, так і в руках українців.

Викладачі кафедри клінічної лабораторної діагностики разом зі здобувачами вищої освіти та всією науковою спільнотою Національного фармацевтичного університету із задоволенням долучилися до написання щорічного Радіодиктанту.  Цьогоріч автором тексту Радіодиктанту національної єдності-2022 стала українська письменниця Ірина Цілик, читала диктант актриса Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом приєдналася також мовознавиця Лариса Масенко.

Радіодиктант національної єдності до Дня писемності та мови