Вітаємо з Міжнародним днем фахівця з Лабораторної діагностики!

Шановні спеціалісти з Лабораторної діагностики, викладачі та студенти! Кафедра клінічної лабораторної діагностики щиро вітає Вас з професійним святом!

Вітаємо з Міжнародним днем фахівця з Лабораторної діагностики!

Лабораторна діагностика завжди була і залишається пріоритетним напрямом сучасної медицини, що активно розвивається як в Україні, так і за її межами. Широкий спектр різноманітних патологічних станів, особливостей перебігу, індивідуальних проявів хвороби вимагають від лікарів-лаборантів високої кваліфікації, специфічних знань та вміння застосовувати їх на практиці для реалізації сучасних методів та технологій дослідження у лабораторіях різного профілю на державному та регіональному рівнях. Обсяг лабораторних досліджень складає не менше 60% від загальної кількості досліджень, які проводяться в усіх лікувальних закладах, а їх кількість кожні 5-7 років збільшується вдвічі. Особливого значення робота лікарів-лаборантів набула в умовах всесвітньої пандемії Covid 19. Потребу у висококваліфікованих фахівцях, що відповідають сучасним вимогам важко переоцінити. Класична хімічна підготовка, яка здійснюється в Національному фармацевтичному університеті, комплекс знань з біохімії, гістології, клінічної лабораторної діагностики, внутрішньої медицини, інформаційних технологій, мікробіології, гігієни, лабораторної служби та інших дисциплін дозволяє на практиці будувати стратегію отримання лабораторної інформації, використовуючи фізико-хімічні, лабораторні, аналітичні та інші методи аналізу. Сучасна потужна багатопрофільна підготовка дозволяє майбутнім фахівцям успішно розв’язувати комплексні задачі і проблеми у сфері лабораторної медицини.

Бажаємо колегам міцного здоровя, високого професіоналізму, постійного професійного розвитку та самореалізації, благополуччя та гордості за обрану професію, як винятково важливу та незамінну у боротьбі за збереження здоровя суспільства!