День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи

21 листопада Україна вшановує День Гідності та Свободи, встановлений згідно з Указом президента, на честь початку двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Відстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені.

А навесні 2014 року розпочалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Цього року День Гідності та Свободи ми відзначаємо в умовах повномасштабної війни. На честь цієї визначної дати куратори академічних груп ОП Лабораторна діагностика провели бесіди у своїх групах, під час яких розповіли студентам про історію виникнення Дня Гідності та Свободи,  адже саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

«21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу»

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи

 

День Гідності та Свободи

Print Friendly, PDF & Email