Дискусійний клуб «Основні аспекти профілактики інсульту»

Дискусійний клуб  «Основні аспекти профілактики інсульту»

28 жовтня 2022 року напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який щорічно відзначається 29 жовтня, на кафедрі клінічної лабораторної діагностики НФаУ відбувся дискусійний клуб «Основні аспекти профілактики інсульту».

Судинні захворювання головного мозку продовжують залишатися найважливішою медико-соціальною проблемою сучасного суспільства, що обумовлено їх високою часткою в структурі захворюваності і смертності населення, значними показниками втрати працездатності та інвалідизації. Інсульт є причиною близько 6 млн смертей на рік у всьому світі та поступається лише ішемічній хворобі серця. За даними статистики в м. Харкові за 9 місяців 2021р. зареєстровано 2173 випадки інсульту (в 2020 р – 2072 випадки), з них понад 1 500 випадків у віковій групі людей від 55 років. Отже, питання профілактики, своєчасної та правильної діагностики цього загрозливого захворювання є надзвичайно актуальним.

Інсульт – це гостре порушення кровообігу головного мозку, в результаті чого в певних його ділянках знижується або повністю припиняється кровотік. Захворювання характеризується появою вогнищевої (парези або паралічі кінцівок, мімічних м’язів, порушення мови і координації рухів) і/або загальномозкової неврологічної симптоматики (сильний головний біль, запаморочення, сонливість або, навпаки, збудження, порушення свідомості, аж до його втрати), яка зберігається більше 24 годин або ж призводить до смерті хворого у коротший термін.

Початок захворювання зазвичай безсимптомний. Але вже через кілька хвилин клітини мозку, позбавлені живлення, починають гинути. Тому надзвичайно важливо вчасно розпізнати симптоми інсульту. Час, за який можна встигнути відновити кровотік в артерії після ішемічного інсульту, так зване «терапевтичне вікно», лише 4-4,5 години. І чим раніше розпочате лікування, тим ефективнішим воно буде.

Викладачі кафедри клінічної лабораторної діагностики НФаУ разом із здобувачами вищої освіти 1 курсу спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» освітнього рівня «магістр» обговорили питання етіології, патогенезу, клінічних ознак та методів лабораторної діагностики інсульту.

Під час заходу досвідчений лікар-невропатолог, кандидат медичних наук, доцент Карабут Лариса Василівна представила презентацію, в якій докладно ознайомила учасників зі всіма аспектами виникнення, розвитку, діагностики, лікування різних видів інсульту та особливостями реабілітації після захворювання.

Особливу увагу було приділено питанням профілактики інсульту, а саме: контролю артеріального тиску разом з визначенням біохімічних показників хворого та контролем ліпідного спектру крові. Більшість з присутніх здобувачів вищої освіти вже працюють у клініко-діагностичних лабораторіях, де проводять визначення цих показників як для певних категорій хворих, так і для хворих, що перенесли інсульт. Майбутні лікарі-лаборанти виявили активність та зацікавленість при обговоренні тематики заходу. Вони обмінялися власним досвідом, поділилися думками щодо індивідуального бачення аспектів профілактики та діагностики різних видів інсульту. Одностайною виявилася думка щодо необхідності своєчасного контролю артеріального тиску та змін ліпідного спектру крові, як необхідних досліджень для профілактики виникнення інсульту.

Тематичні зустрічі в професійному колі та дискусійний клуб «Основні аспекти профілактики інсульту» зокрема, сприяють підвищенню рівня медичних знань та обізнаності майбутніх лікарів-лаборантів щодо основних діагностичних критеріїв, факторів ризику виникнення та питань профілактики різних видів інсульту. Впевнені, що професійні якості наших майбутніх випускників дозволять їм визначити правильний вектор у своїй професійній діяльності та стати незамінною ланкою між лікарем-клініцистом та пацієнтом на шляху боротьби з найнебезпечнішими захворюваннями!

Дискусійний клуб  «Основні аспекти профілактики інсульту»

Дискусійний клуб  «Основні аспекти профілактики інсульту»

Дискусійний клуб  «Основні аспекти профілактики інсульту»

Print Friendly, PDF & Email